• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Ретро-паті тролейбус Відхилений

Доданий
30.09.2018
Номер
80
Транспорт

Відновити один з наявних в місті старих тролейбусів моделі "Шкода" 9Тр максимально наближено до автентично стану. Обладнати для можливості використання в екскурсійних та розважальних заходах.

Автор проекту
Бюджет
1 300 000 грн
Розрахунок бюджету
Район
Центр

Опис

Опис проекту

В багатьох містах Європи та світу, де функціонують системами громадського транспорту є збережені та використовуються для урочистих і туристичних потреб історичні тролейбуси чи трамваї. У Тернополі на цей час залишилося ще пара тролейбусів моделі «Škoda 9Tr» чеського виробництва, які найближчим часом можуть бути виведені з експлуатації.
Завдання цього проекту - збереження і капітальний ремонт представника цієї моделі тернопільських тролейбусів як "артефакта" транспортної історії міста і додаткової туристичної цікавинки міста, та з його подальшим використанням для історичних заходів та різнопланових атракційних цілей (екскурсії, вечірки, урочисті церемонії, тощо).

Обґрунтування бенефіціарів проекту

тернополяни та гості міста

Проблема

У Тернополі залишилося лише 2 історичні тролейбуси моделі «Škoda 9Tr», які дотепер експлуатуються лише в трьох містах у світі. Вони часто викликають інтерес у багатьох іноземних і місцевих туристів, які спеціально приїжджають до Тернополя, щоб поїздити на такій ретро-техніці та відчути себе у минулому. А також саме такі машини відкривали тролейбусний рух у місті в 1975 році.
Вже кілька років в місті діє ініціативна група активних громадян, які хочуть відновити до оригінального вигляду та зберегти такий тролейбус. Його можна використовувати для перевезень мешканців і гостей міста у святкові дні, для екскурсій і перевезення туристичних груп по місту, а також як музейний експонат з історії міста чи цікавий об’єкт техніки.

Мета проекту

відновлення та збереження історичного тролейбуса «Škoda 9Tr» у Тернополі для його використання з туристичною метою і в урочистих заходах, а також як місцевої технічної атракції.

Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обґрунтування

Вилучення раритетного тролейбуса моделі «Škoda 9Tr» з регулярної експлуатації на маршртуах з подальшим його відновленням. Ремонтні роботи охоплюватимуть повне відновлення кузова машини, електричної і ходової частин, салону, пофарбування і т.д.. Після реставрації тролейбус набуде такого ж вигляду, як і 35 років тому, коли він надійшов із заводу до Тернополя. Тролейбус можна буде використовувати для екскурсій і туристичних поїздок по місту, під час різних свят (День міста, Новий рік, День Незалежності, тощо), з приватною метою (оренда, корпоративні заходи). Відновленою машиною зможуть користуватися як тернополяни, так і гості міста. Після відновлення тролейбусом опікуватиметься тролейбусне депо (КП “Тернопільелектротранс”), Міська рада та новостворена чи діюча громадська організація (ініціативна група громадян, а також проект “Тролейбус щастя”).

План заходів з реалізації проекту

Капітальний ремонт і відновлення кузова тролейбуса (січень-травень 2019 р.)
Ремонт електричного та механічного обладнання тролейбуса (січень-травень 2019 р.)
Фарбувальні роботи (червень-липень 2019р.)
Відновлення салону і оформлення інтер’єру (червень-серпень 2019 р.)
Презентація відреставрованого тролейбуса (орієнтовна дата – жовтень 2019 р.)

Фотографії