• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Відкриття пам'ятника єпископу Микиті Будці Брав участь

Доданий
30.09.2018
Номер
73
Культура

Основна ідея проекту - проведення робіт з благоустрою майданчика навколо памятника єпископу Микиті Будці, який буде становлений в 2019 році. Микита Будка проживав по даній адресі під час навчання в класичній гімназії м.Тернополя.І заслуговує на визнання і хорошу славу про великі кроки і діяння як на Україні так і за її межами зокрема в Канаді.

Автор проекту
Зоряна
Зоряна Ковальчук
Бюджет
200 000 грн
Розрахунок бюджету
Район
Сонячний
Адреса
вул. Овочева, 7, Тернопіль

Опис

Опис проекту

Основна ідея проекту - проведення робіт з благоустрою майданчика навколо памятника Микиті Будці, який буде становлений в 2019 році. Микита Будка проживав по даній адресі під час навчання в класичній гімназії м.Тернополя.І заслуговує на визнання і хорошу славу про великі кроки і діяння як на Україні так і за її межами зокрема в Канаді, де став один із перших єпископів УГКЦ і ставши титульним єпископом Патари. Початкову освіту здобув у рідному селі. Згодом навчався у Першій класичній гімназії в Тернополі, яку закінчив у 1897р. з відзнакою. Після закінчення теологічних студій у Відні та Інсбруці 14 жовтня 1905 року отримав священичі свячення з рук самого митрополита Андрея Шептицького.15 липня 1912 року Папою Пієм ХI призначений єпископом для українців-католиків у Канаді.

Обґрунтування бенефіціарів проекту

Проект у першу чергу спрямований на туристів, і мешканців міста.

Проблема

Місто Тернопіль дійсно унікальне. Чимало тернополян та гостей міста по справжньому закохані в його архітектуру, історію та культуру. За 478 років з часу заснування, Тернопіль досі не вшанував першого для українців єпископа церкви УГКЦ в Канаді, теолога, просвітницького діяча який із спогадів сучасників був людиною високих ідеалів Никиту Будку, священномученика, проголошеного блаженним 2001 року, який заслуговує на визнання і згадку.

Мета проекту

Покращення туристичної привабливості міста Тернополя, підтримка і збереження української духовної культури, пам’яток нашої спадщини, архітектурного надбання Тернопільщини і цінування праці тих видатних людей, які стали невід’ємною частиною цієї спадщини. Зокрема це йдеться мова про єпископа церкви, теолога, просвітницького діяча Никиту Будку.

Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обґрунтування

Тому пропонуємо встановити у місті пам’ятник Єпископу Никиті Будці.На його фоні зможуть фотографуватися туристи та самі тернополяни зробити цікаве та пам'ятне фото, ділитися ним у соціальних мережах та популяризувати місто, де памятник стане креативною візиткою Тернополя.

План заходів з реалізації проекту

Виготовлення проекно-кошторисної документації.
Підготовка земельної ділянки
Монтажні роботи
Благоустрій території навколо пам'ятника

Експертна оцінка